Building Markets yerel mikro, küçük ve orta ölçekli işletmeleri (KOBİ) yeni iş fırsatlarıyla buluşturarak krizden etkilenen ülkelerde istihdam yaratan ve ekonomik büyümeyi teşvik eden kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur.

Niçin? Çünkü KOBİ’ler özel sektördeki işletmelerin %90’ından fazlasını oluşturmakta ve istihdam imkanlarının da %86’sını yaratmaktadır. Ancak krizden etkilenen ülkelerde KOBİ’ler çoğunlukla altyapı ve bilgi eksikliği nedeniyle ihmal edilmektedir. Bunun sonucu olarak istikrar, istihdam ve kendini idame ettiren bir büyüme oluşturmaya yönelik çok önemli bir fırsat kaçırılmaktadır.

Buildings Markets bu önemli piyasa dilimine, bunların kapasitelerine ve iş yaparken karşılaştıkları zorluklara görünürlük kazandırmak amacıyla, 10 yıl boyunca ve 8 ülkede KOBİ’lere ilişkin bir milyondan fazla veri noktası toplamış bulunmaktadır. Yerel pazar alanlarına ilişkin bilgimiz; devam etmekte olan araştırma, süregelen anket süreci ile büyümeleri ve ihale kazanmaları için yerel girişimcileri ve onların firmalarını destekleyen günlük işlerimize dayanmaktadır.

Bugüne dek 23,000’den fazla KOBİ’ye ulaştık, bu işletmelerin 2.3 milyar dolarlık ihale kazanmasına yardım ettik ve 70,000 kişilik istihdam imkanı oluşmasına yardımcı olduk.

İrtibata Geçin

Umarım aradığınızı bulursunuz! Eğer bulamazsanız veya herhangi bir öneriniz yahut geri bildiriminiz olursa, bunu sizden duymayı çok isteriz. Eğer işletmeniz kayıtlı değilse, “Kayıt Ekle” sayfasına gidiniz veya doğrudan bizimle irtibata geçiniz. Profilinizi oluşturmanız için size yardımcı olacağız.

info@buildingmarkets.org adresi üzerinden bize e-posta göndermek suretiyle irtibata geçiniz.